INFORMACE + OBJEDNÁVKY: +420 515 546 586
0 Kč

Máte 0 produktů v košíku

Led světla

Proč si pořídit LED svítidla?

LED osvětlení je REVOLUČNÍ !!!

Energeticky úsporné LED diodové osvětlení je šetrnější k životnímu prostředí z důvodu podstatně nižší spotřeby elektrické energie, jeho extrémně dlouhá životnost nazatěžuje tolik životní prostředí, jako stávající zastaralé osvětlení typu HPS a HPI a i fakt nižší produkce chemického odpadu neni zanadbatelný!

V neposlední řadě je důležité zmínit i faktor ekonomický - to je značná úspora financí našich zákazníků!

PROČ používat energeticky úsporná LED svítidla?

Výhody LED svítidel:

  • Výrazně nižší spotřeba elektrické energie – úspora energie 70%- 80% 
  • Velmi nízká tepelná emise – nezanechává infračervený tepelný podpis
  • Extrémně dlouhá životnost – až 60,000 hodin
  • Nulové náklady na údržbu – žádná výměňa komponentů typu: výbojka,startér,předřadník.
  • Bezpečné používání – jednotky mají integrované napájení i chlazení, díky zabudovaným ventilátorům se svítidlo nepřehřívá, drží si teplotu max. 32° C
  • Velmi snadné nastavení – toto zařízení stačí zapojit do elektrické sítě 

Technologie

Technologie LED je technologie založená na polovodičové diodě vyzařující světlo, je známa již z šedesátých let 20. století. Původně LED diody vyzařovaly monochromatické světlo (první LED dioda byla červená) a využívaly se především pro indikaci – stroje, auta, počítače...

Zásadním momentem bylo vynalezení technologicky náročné modré diody, která otevřela cestu k diodě bílé. Dalším milníkem bylo představení vysokovýkonné LED diody, díky čemuž se začalo uvažovat o využití technologie LED pro všeobecné osvětlování.

Vývoj se ještě zrychlil a každým rokem jsou představovány diody, které mají o něco vyšší účinnost (výkon). V současné době se pro všeobecné osvětlování lze setkat s diodami, které mají účinnost cca 90–140 lm/W, což je teoreticky lepší než u žárovek, zářivek i některých výbojek (a technologii je do budoucna připisováno další zvyšování účinnosti).

Mimo vysokou účinnost je za hlavní výhodu technologie LED považována dlouhá životnost. Výrobci udávají 30.000-60.000 hodin.

Mezi další výhody patří rychlý start, technologická možnost stmívání, malé rozměry, možnost různých barevných kombinací, spotřeba energie, odolnost vůči častému spínání a další. Světelné zdroje LED mají nízkou povrchovou teplotu. Běžná provozní teplota je obvykle cca 60 stC.

LED diody navíc oproti výbojkám a zářivkám neobsahují rtuť.

Veličiny a jednotky, které souvisí s LED žárovkami

Svítivost LED žárovky (Candela)Hustota světelných paprsků LED žárovky. V podstatě se jedná o hustotu světla, které vyzařuje LED žárovka v určitém úhlu. Svítivost se u LED žárovek uvádí zpravidla jako jedna hodnota, která platí pro určitý úhel svitu (např. 45stupňů), nebo je předkládán graf, na kterém jsou zaznamenány hodnoty svítivosti do všech úhlů. 

Světelný výkon - světelný tok LED žárovky (Lumen):Světelný výkon vyjadřuje celkový světelný výkon LED žárovky vyzářený do všech směrů. Tato jednotka je pro posouzení celkového výkonu LED žárovky nejvhodnější a také nejrozumnější z hlediska porovnání výkonu klasické vláknové žárovky a LED žárovky.

Osvětlení LED žárovky (Lux):Jedná se o celkový světelný výkon LED žárovky, který dopadne na jednotku plochy. Pokud tedy potřebujete osvětlit určité místo, jako je pracovní plocha kuchyňské linky, pracovní stůl apod., je ideální porovnávat jednotlivé LED žárovky podle hodnot Osvětlení (Lux), které jsou schopné poskytnout na dané ploše. 

Světelná účinnost LED žárovky (lm/W):Hodnota celkového světelného výkonu LED žárovky na 1Watt spotřebované energie. Za pomoci této hodnoty se dá velmi rychle porovnat energetická účinnost různých typů LED žárovek. U běžných vláknových žárovek jsou hodnoty světelné účinnosti v rozmezí od 10 do 18 lm/W. U LED žárovek je to rozsah od 50 až do asi 150lm/W (nicméně hodnoty nad 100lm/W platí pro finančně velmi nákladné LED žárovky).